Technik Podolog. Czas trwania nauki: 2 lata (4 semestry).

Podolog to specjalista zajmujący się diagnozą i terapią schorzeń w obrębie stóp i paznokci, wykonywaniem odpowiednich zabiegów przywracających zdrowy wygląd i dobre funkcjonowanie stóp. Podolog zajmuje się także prawidłowym obcinanie paznokci, szlifowaniem i korygowaniem paznokci, usuwaniem zgrubień, odcisków itp.

Zajęcia prowadzone są w formie zaocznej tj w weekendy co drugi tydzień.

 

Podolog może znaleźć zatrudnienie w następujących miejscach:

  • gabinety kosmetyczne i podologiczne
  • pracownie zaopatrzenia ortopedycznego
  • centra SPA i Wellnes, sanatoria
  • poradnie diabetologiczne
  • gabinety stopy cukrzycowej
  • gabinety masażu i terapii manualnej
  • własny salon kosmetyki podologicznej

Szkoła od 2021 roku realizuje nową podstawę programową. Przygotowujemy do zawodowych egzaminów na kwalifikację FRK.05. Świadczenie usług w zakresie zabiegów podologicznych.

Egzaminy zewnętrzne przeprowadzane są w siedzibie Naszej szkoły (Szczecin, ul Krzysztofa Kolumba 86).

 

W programie nauczania: anatomia i fizjologia kończyn dolnych, podologia korekcyjna z elementami zaopatrzenia ortopedycznego, ortopedia i dobór wkładek, diabetologia, język angielski zawodowy, pracownia podologiczna, masaż w podologii, praktyki zawodowe.

 

Szkoła Policealna „ Proedu” na wszystkich kierunkach, w których kształci posiada uprawnienia szkoły publicznej. Oznacza to, że świadectwa ukończenia Naszej szkoły są uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej jako dokument potwierdzający posiadania wykształcenia  średniego uzyskanego w polskiej szkole ponadpodstawowej.

Możesz Nas sprawdzić w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych (RSPO 118490)   oraz w ewidencji działalności oświatowej (Woś-S.4430.594.2013 z dnia 2 sierpnia 2013r )  Gminy Miasto Szczecin.